Brüsszel már vizsgálja az E.ON-ügyet
Megkezdte az Európai Bizottság versenypolitikai főigazgatósága az MSZP által az E.ON-ügyben tett beadvány vizsgálatát – ezt a brüsszeli illetékesek erősítették meg a Népszabadság munkatársának.
Megkezdte az Európai Bizottság versenypolitikai főigazgatósága az MSZP által az E.ON-ügyben tett beadvány vizsgálatát – ezt a brüsszeli illetékesek erősítették meg a Népszabadság munkatársának.
Az Európai Bizottság küldöttsége az elmúlt napokban Magyarországon végzett utóvizsgálatát követően elismeréssel fogadta a pozitív makrogazdasági változásokat, és úgy vélte, hogy a magyar gazdasági növekedés gyorsulhat, de felhívta a figyelmet a magán- és államadósság változatlanul magas szintjére, a hitelezés alacsony szintjére, valamint rámutatott a növekedésbarát költségvetési konszolidáció folytatásának szükségességére.
Túlzottdeficit-eljárás megindítását javasolja Horvátországgal szemben az Európai Bizottság a tagállamok szakminisztereiből álló tanácsnak – közölte kedden a brüsszeli testület.
440 millió forintos uniós sürgősségi támogatást kap a magyar menekültügyi ellátórendszer, miután idén akár húszezer menekültet is regisztrálhatnak az országban.
Olli Rehn mindenképpen az Európai Parlamentben (EP) folytatja politikai pályafutását, függetlenül attól, hogy sikerül-e megszereznie a liberálisok listavezető pozícióját.
Vizsgálható az árfolyamrés kérdése a tisztességtelen szerződési feltételekről szóló uniós szabályok alapján, sőt a Kúriának a tisztességtelenség megállapításakor – bizonyos esetekben – az átváltási árfolyam meghatározására is lehetősége lenne – írja a Magyar Nemzet pénteki számában az Európai Bizottság állásfoglalására hivatkozva.
A migrációs áramlás és a menedékkérelmek kezelésének javítását célzó javaslatcsomaggal állt elő szerdán az Európai Bizottság. A csomagnak része a Földközi-tengeren - akár életük kockáztatásával is - Európába induló emberek életének megóvása is.
Az Európai Bizottság, Ausztria, Lengyelország, Csehország, Románia és Szlovákia is támadta a magyar üzemanyag-jelölési rendszer brüsszeli véleményezésre kiküldött tervezetét. Szerintük a Rogán Antal által benyújtott tervezet korlátozná az áruk szabad áramlását.
Új irányelv megalkotására tett javaslatot csütörtökön az Európai Bizottság, hogy hatékonyabbá tegye az üzleti titkok védelmét.
A Moldovával szemben alkalmazott vízumkényszer eltörlésére tett javaslatot szerdán ez Európai Bizottság, mindössze egyetlen nappal azelőtt, hogy elkezdődne Vilniusban a Keleti Partnerségben részt vevő országok és az EU csúcstalálkozója.
Az Európai Bizottság elnöki posztjára a napokban bejelentkező Guy Verhofstadt megválasztásának esélyeit latolgatja szerdai számában a La Libre Belgique francia nyelvű belga napilap.
Az Európai Bizottság írásos garanciákat kapott az amerikai hatóságoktól arra, hogy sem a múltban, sem a jövőben nem éltek vissza és nem fognak visszaélni az úgynevezett Terrorizmus Finanszírozását Követő Programról (TFTP) szóló egyezmény keretében átadott banki adatokkal - derül ki a brüsszeli testület szerdai közléséből.
Az anya- és leányvállalatok adózási szabályait meghatározó irányelv módosításával zárná be a társasági adóztatás uniós rendszerében lévő kiskapukat az Európai Bizottság - közölte hétfőn Algirdas Semeta adóügyekért felelős uniós biztos.
Egy hulladékgazdálkodási és egy mobilfizetési ügyben indult kötelezettségszegési eljárás Magyarország ellen.
Az Európai Bizottság márciusban kezdte el vizsgálni a bírák nyugdíjazásának ügyét. Most örülnek, hogy a magyarországi szabályozást sikerült harmonizálni az uniós joggal.
Az EU újra alábecsülte a magyar gazdaság teljesítményét, a szerkezet-átszervezésből adódó lehetőségek hatását, miközben a mostani GDP-adat az exportbővülés mellett már egyértelmű termelésnövekedésről tanúskodik – mondta a kormányszivő reggel a köztévében.
A Népszabadság értesülése szerint véglegesítették és elküldték Brüsszelbe azt a beadványt, amelyet az MSZP elnöke, Mesterházy Attila és a párt egyik EP-képviselője, Gurmai Zita jegyez az E.ON-ügyben.
Bejegyezték a tepertős pogácsát a hagyományos különleges termékek jegyzékébe – közölte az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete.
Az Európai Bizottság új bankmentő javaslata szerint 2025-ig, de legkésőbb 2028-ig létrehoznának egy központi pénzalapot, amelyet 55 milliárd euróval töltenének fel az euróövezeti bankok befizetéseiből.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) nyilvánosságra hozta az átláthatósági nyilatkozatot vissza nem küldő cégek listáját, az érintett 700-750 cég vagy szervezettel szemben megkezdik az elállási eljárásokat, ezzel elvesztik a korábban számukra megítélt, összesen 50 milliárd forint támogatást.